Jakie główne korzyści da mi franczyza?

Główną korzyścią jest możliwość rozwoju, zarówno osobistego jak i rozwoju własnego biznesu. Know-how objęte licencją jest na tyle dopracowane, sprawdzone i innowacyjne, że każdy profesjonalista rynku szkoleń zyskuje zarówno bardzo konkurencyjną perspektywę jak i atrakcyjny wachlarz nowych usług do tego samego klienta.

Kiedy następuje płatność za franczyzę?

Są dwa rodzaje opłat: up front i royalty. Pierwsza opłata jest kosztem uzyskania praw, uzyskania kompetencji produktowo-sprzedażowych oraz otrzymania różnego typu materiałów sprzedażowych i następuje przy podpisywaniu umowy franczyzowej. Druga opłata jest całkowicie uzależniona od sprzedaży i następuje w momencie, gdy Franczyzobiorca rozliczy z klientem, sprzedany przez siebie projekt.

Na jakie wsparcie mogę liczyć ze strony franczyzodawcy?

Zakres wsparcia jest wymieniony literalnie w umowie Franczyzowej. Najważniejszymi jednak elementami jest wsparcie w procesie sprzedaży, dające startującemu Franczyzobiorcy bezpieczeństwo i komfort w pierwszych miesiącach działania. Nie ma wówczas większych problemów ze stworzeniem własnej bazy prospektów, pomysłem jak do nich dotrzeć z ofertą, ani jak skutecznie poprowadzić rozmowy sprzedażowe. Nasz system sprzedażowy oferuje do wyboru, aż 6 różnych kanałów dotarcia, a także ogromną kampanię marketingową (przykładowo bierzemy udział merytorycznie i reklamowo w około 30 eventach HR rocznie)

Po jakim czasie mogę uzyskać zwrot z inwestycji?

Ponieważ w wymiarze finansowym inwestycja startowa to tylko 13 000zł, jej odzyskanie może dokonać się już na bazie pierwszej sprzedaży. Dodatkowo w grupie biznesowej 2CC na bieżąco realizuje się sporo pobocznych działań i projektów i często Franczyzobiorca ma możliwość niejako "od razu" zarobić na opłatę licencyjną. Wydaje się jednak, że zaczynając współpracę franczyzową dobrze jest przyjąć asekuracyjny okres 3 miesięcy.

Jak duży jest potencjał „rynku zbytu” klientów zainteresowanych usługami SEB-owymi?

W podstawowym segmencie (przedsiębiorstw) jest to około 20 000 potencjalnych klientów. Ale usługi objęte licencją są oferowane na co najmniej 3 segmentach rynkowych.

Na jakich zasadach mogę zrezygnować?

Wszystkie możliwości reguluje umowa franczyzowa, ale w uproszczeniu jest to możliwe zawsze i w każdej chwili, z zachowaniem okresu wypowiedzenia, pozwalającego "dokończyć" projekty będące w trakcie realizacji. Nie ma żadnych kosztów. Traci się wszelkie prawa do wykorzystywania know-how.

Kto może zostać franczyzobiorcą?

Każdy kto ma (lub planuje założyć) własną działalność biznesową w obszarze usług szkoleniowo-rozwojowych i ma polskie obywatelstwo.

Jakie usługi można oferować i wykonywać w ramach franczyzy?

Franczyzobiorca uzyskuje prawa do oferowania całej gamy usług doradczych i szkoleniowych. Część z nich realizowana bezpośrednio przez Franczyzobiorcę, a część przez licencjonowanych konsultantów SEB.

Jak jest regulowana kwestia prawa do metodologii i samego modelu SEB? (czy można go modyfikować/kopiować/rozpowszechniać/co należy przy tym dodawać)

Modelu SEB nie można modyfikować - jest chroniony prawem autorskim. Franczyzobiorca ma prawo do dowolnego dysponowania wszelkimi materiałami opisującymi wszystkie elementy metodologii bazującej na Modelu SEB.

Co się dzieje, gdy przy okazji spotkania w związku z produktami 2CC sprzedamy swoje projekty/produkty niezwiązane z franczyzą?

Jeżeli to jest klient przypisany w CRM z kodyfikacją inną niż "relacja własna", jest płacone tzw. odstępne, najczęściej 10%.

Co to jest cross-selling i jakie są tego korzyści?

2CC ma zawartych szereg partnerstw z innymi uznanymi podmiotami rynku usług HR. Część tych partnerstw działa w oparciu o tzw. cross-selling, czyli wzajemne polecanie swoich usług. Daje to możliwość maksymalizacji zarobku w procesach kontaktowaniu się z potencjalnymi klientami, którzy nawet jeśli nie są w danym momencie zainteresowani usługami SEB, mogą akurat szukać usługi i produktu, który jest oferowany przez któregoś z naszych partnerów.

Jaka jest droga do zostania konsultantem SEB?

Każdy Franczyzobiorca może zadeklarować również chęć rozwoju kompetencyjnego w obszarze projektowania narzędzi i systemów zarządzania szkoleniami efektywnymi biznesowo. Jest wówczas objęty odrębnym, równoległym procesem wsparcia dającym mu możliwość uzyskania statusu konsultanta licencjonowanego SEB lub SEB/ROI. Taki proces trwa co najmniej 6 miesięcy i jest związany z odrębnymi opłatami.

 

Klienci, którzy nam zaufali:
 • GLS
 • Sits
 • Poczta
 • PGE
 • MRR
 • Lotto
 • Logos
 • Kruk
 • Konsalnet
 • ING
 • Tauron
 • Paradyż